7 najdłużej kwitnących kwiatów do polskich ogrodów

Oto 7 najdłużej kwitnących kwiatów, które warto posadzić w polskim ogrodzie:

Rozchodnik (Sedum spectabile) – to roślina wieloletnia o liściach mięsistych i okazałych kwiatostanach w różnych odcieniach różu i czerwieni. Kwitnie od lipca do października i preferuje stanowiska słoneczne oraz suche i przepuszczalne gleby.

Goździk wiechowaty (Dianthus barbatus) – to jednoroczna lub dwuletnia roślina o intensywnych kolorach kwiatów, takich jak biały, różowy, czerwony i fioletowy. Kwitnie od czerwca do września i lubi stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne.

Czytaj także: Ogrodnictwo dla początkujących – 10 wskazówek dla początkujących ogrodników

Astry chińskie (Callistephus chinensis) – to jednoroczna roślina o pięknych, kwiatostanach w różnych odcieniach błękitu, fioletu, różu, białym i czerwonym. Kwitnie od lipca do września i wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby przepuszczalnej i żyznej.

Chaber bławatek (Centaurea cyanus) – to jednoroczna roślina o intensywnych kolorach kwiatów, takich jak niebieski, fioletowy, różowy i biały. Kwitnie od maja do września i lubi stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne.

Róża (Rosa) – to krzew o pięknych, intensywnych kwiatach w różnych odcieniach różu, czerwieni i białym. Kwitnie od maja do października i wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby żyznej i przepuszczalnej.

Czytaj także: Najwcześniej kwitnące kwiaty w ogrodzie

Rudbekia (Rudbeckia) – to bylina o pięknych, żółtych kwiatostanach z ciemnym środkiem. Kwitnie od lipca do października i wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.

Stokrotka (Bellis perennis) – to bylina o kwiatach w kolorze białym lub różowym. Kwitnie od kwietnia do czerwca, a następnie ponownie od sierpnia do października. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego oraz gleby przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.

Wszystkie te kwiaty są łatwe w uprawie, a ich długi okres kwitnienia sprawia, że są popularnymi wyborami dla ogrodów. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie dla nich stanowisko i glebę, a także regularnie usuwać przekwitłe kwiaty.

Czytaj także: Najwcześniej kwitnące kwiaty w ogrodzie

Podobne wpisy