|

Jakie warzywa można siać w sierpniu?

Warzywa z własnego ogródka? Jak najbardziej! Wydawać by się mogło, że takie rzeczy w obecnych czasach są niemożliwe (własny ogródek?), jednak wręcz przeciwnie. Coraz większa liczba osób decyduje się na to, aby założyć własny ogródek. Sierpień to dobry miesiąc na to, aby posadzić kolejne warzywa. Jakie?

Ciekawe wskazówki dla wszystkich ogrodników

Jeżeli ktoś dopiero pierwszy raz mierzy się z własnym ogródkiem, powinien znaleźć miejsce skąd będzie mógł czerpać fachową wiedzę. W szczególności, jeżeli nie ma możliwości konsultacji z innymi, bardziej doświadczonymi osobami. Jednym z miejsc skąd takie informacje można czerpać, jest Ogarnij Ogród. Jest to portal ogrodniczy, który został tak naprawdę założony z miłości do ogrodu. Dzięki niemu można dowiedzieć się m.in. jakie warzywa można sadzić (nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie) oraz wiele innych rzeczy. W takim miejscu zawsze będzie można znaleźć cenną wskazówkę.

Sierpniowe warzywa

Czas sprawdzić, które z warzyw można sadzić w drugim miesiącu wakacyjnym. Wydawałoby się zresztą, że jest to jeden z tych miesięcy, kiedy o sianiu warzyw raczej się nie myśli. Jest jednak odwrotnie, ponieważ sierpień to dobry moment na to, aby posadzić:

  • cebulę – specjaliści od ogrodnictwa twierdzą, że jest to warzywo, które powinno sadzić się ok. 15 sierpnia. Plony będzie można zebrać wczesną wiosną. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać takie odmiany, które nie będą miały problemu z zimowaniem w ziemi, np. Czerniakowska, Albion, Bila, Wenta.
  • kapustę pekińską – koniecznie w pierwszej połowie sierpnia. Trzeba jednak pamiętać, że ma się do czynienia z warzywem, które bardzo szybko wschodzi. Wystarczy do maksymalnie 10 dni na to. Nie można też zapomnieć o tym, że jest to warzywo, jakie nie lubi przesadzania, dlatego należy siać je bezpośrednio do gruntu. Na balkonie może się nie przyjąć.
  • koper ogrodowy – powinno się go posadzić maksymalnie do 10 sierpnia. Ogrodnicy powinno również pamiętać o tym, że mogą zapewnić sobie jego szybki wzrost, o ile zadbają oni o to, aby nasiona były regularnie zraszane. Dzięki temu można cieszyć się nim już w ciągu dwóch tygodni. Koper należy do tych warzyw, które nie jest w stanie poradzić sobie z przymrozkami.

Warzywa z własnego ogródka

Nic nie cieszy lepiej jak warzywa z własnego ogródka. Nie musi być ich dużo, więc wystarczy wydzielić tak naprawdę niewielką ilość terenu, która na dodatek nie będzie tak kłopotliwa w utrzymaniu, jak wiele osób sądzi. Podobnie jest z doniczkami, jakie trzyma się na balkonie.

Wśród innych warzyw, jakie można posadzić w sierpniu we własnym ogródku, można wymienić także Mizunę, którą nazywa się również Musztardowcem. Ogrodnik ma cały sierpień na to, aby móc wysiać to warzywo. Dobrą wiadomością jest to, że warto ją wysiać także w donicach, a nie tylko do gruntu.

Roszponka jest bardzo delikatna i jest świetnym dodatkiem do zdrowych sałatek. To kolejna sierpniowa propozycja, która świetnie znosi mrozy. Warto więc ją mieć zawsze pod ręka, aby móc korzystać z jej dobroci nawet w okresie zimowym.

Rukola to kolejny dodatek do sałatek, który można razem z roszponką wysiać w sierpniu. To jedno z takich warzyw, które należy siać…prawie co tydzień. Może być co dwa tygodnie. Chodzi bowiem o to, że zbiór tych warzyw można robić prawie, że od razu.

Czy to wszystkie warzywa, jakie można sadzić w sierpniu? Oczywiście, że nie. Jest jeszcze wiele innych propozycji do wysiania w ogródku.

Podobne wpisy