|

10 warzyw, które są najłatwiejsze w uprawie dla początkujących ogrodników

Zastanawiasz się od czego zacząć swoją przygodę z uprawą własnych warzyw. Już nie musisz. W tym wpisie podajemy 10 warzyw, od których warto rozpocząć uprawę warzyw – poznaj warzywa dla początkujących:

Sałata – rośnie szybko i łatwo, wymaga regularnego podlewania i unikania upałów. Najlepiej siać ją wczesną wiosną lub jesienią. Pierwsze zbiory można zbierać około 6-8 tygodni po siewie.

Rzodkiewka – szybko rosnąca roślina, idealna dla początkujących ogrodników. Można ją siać wczesną wiosną lub jesienią. Zbiory można uzyskać już po 4-6 tygodniach od siewu.

Czytaj także: Ogrodnictwo dla początkujących – 10 wskazówek dla początkujących ogrodników

Marchew – łatwa w uprawie, wymaga głębokiego, dobrze odcedzającego się podłoża. Najlepiej siać ją wczesną wiosną lub późnym latem. Zbiory można uzyskać po około 2-4 miesiącach od siewu.

Kalafior – wymaga gleby bogatej w składniki odżywcze i odpowiedniego nawodnienia. Najlepiej siać go wczesną wiosną lub jesienią. Zbiory można uzyskać po około 2-3 miesiącach od siewu.

Szpinak – rośnie szybko i jest łatwy w uprawie, wymaga jednak regularnego podlewania. Najlepiej siać go na początku wiosny lub jesienią. Pierwsze zbiory można uzyskać już po 4-6 tygodniach od siewu.

Dowiedz się, jak rozpocząć uprawę warzyw w skrzyniach!

Warzywa dla początkujących

Papryka – wymaga gleby bogatej w składniki odżywcze i odpowiedniego nawodnienia. Najlepiej siać ją wczesną wiosną i przesadzać w cieplejsze miejsce w ciągu dnia. Zbiory można uzyskać po około 3-4 miesiącach od siewu.

Cebula – łatwa w uprawie, wymaga dobrej drenażu gleby i regularnego podlewania. Najlepiej siać ją wczesną wiosną lub jesienią. Zbiory można uzyskać po około 3-4 miesiącach od siewu.

Ogród - sprawdź na Ceneo

Fasola – łatwa w uprawie, wymaga gleby bogatej w składniki odżywcze i regularnego podlewania. Najlepiej siać ją wiosną, gdy gleba jest cieplejsza. Zbiory można uzyskać po około 2-3 miesiącach od siewu.

Ogórek – wymaga dobrze nawodnionej gleby i regularnego nawożenia. Najlepiej siać go wczesną wiosną lub w cieplejszych miesiącach letnich. Zbiory można uzyskać po około 2-3 miesiącach od siewu.

Rukola – to roślina, która znana jest przede wszystkim z intensywnego smaku. Jej uprawa jest bardzo łatwa, a jednocześnie satysfakcjonująca, ponieważ można oczekiwać pierwszych zbiorów już po 3-4 tygodniach od momentu posadzenia. Rukolę najlepiej siać w marcu lub kwietniu, a zbiory można przeprowadzać na przemian przez całe lato. Roślina ta wymaga gleby zasobnej w składniki odżywcze oraz regularnego podlewania.

Uprawa warzyw to niesamowita frajda. Tym bardziej, jeśli stawiasz na zdrowie i do tego lubisz gotować. Nie ma zdrowszego i smaczniejszego posiłku niż ten, który powstał z własnoręcznie wyhodowanych warzyw.

Dowiedz się, jak rozpocząć uprawę warzyw w skrzyniach!

Narzędzia i akcesoria do ogrodu - zobacz na Ceneo.pl

Podobne wpisy