Szkolenie i warsztaty w Wielichowie

Szkolenie i warsztaty w Wielichowie

W czwartek, 2 lipca 2020 roku, zespół silawnaturze.pl przeprowadził wyjątkowe szkolenie połączone z warsztatami w Centrum Kultury w Wielichowie. W zajęciach udział wzięło 28 osób podzielonych na dwie 14 osobowe grupy.

Nasze szkolenie ekologiczne „Zioła moc natury – uprawa ziół w skrzyniach” realizowaliśmy w ramach lokalnego projektu „Aktywnie i ekologicznie przez pokolenia”.

Uczestnicy odbyli zajęcia w dwóch grupach roboczych. W części teoretycznej uczestnicy wysłuchali wykładu o historii zielarstwa, dobroczynnych właściwościach ziół oraz ich walorach smakowych i leczniczych. W drugiej części poruszyliśmy temat uprawy w skrzyniach oraz głównych zalet tej metody uprawy warzyw.

Natomiast podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał skrzynkę, w której stworzył własny mini-ogródek ziołowy. Zabawy było mnóstwo. Do skrzynek każdy mógł wsadzić wybrane zioła, które przygotowaliśmy wcześniej: między innymi bazylię, oregano, szałwię, miętę, tymianek, czy rozmaryn.

Szkolenie i warsztaty w Wielichowie zakończyły się wspólną dyskusją o uprawie w skrzyniach, ziołach i ich zastosowaniu w życiu codziennym. To była świetna okazja to wymiany doświadczeń, tym bardziej że każdy z uczestników uprawia, bądź uprawiał warzywa w przeszłości.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szkolenie i warsztaty w Wielichowie na naszych zdjęciach:

O naszym szkoleniu przeczytacie także na oficjalnej stronie Urzędu Gminy w Wielichowie. Znajdziecie tam także więcej zdjęć z zajęć. Serdecznie dziękujemy Centrum Kultury w Wielichowie za miłe przyjęcie i pomoc w organizacji szkolenia oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział i bardzo pozytywną atmosferę.