||

Siedlisko z drewna – trzy sposoby na stworzenie idealnego siedliska w ogrodzie

Stwórz fantastyczne siedlisko z drewna w swoim ogrodzie. Zapewniaj pożywienie i schronienie wielu gatunkom zwierząt. Postępuj zgodnie z tym krótkim przewodnikiem dotyczącym tworzenia siedlisk we własnym ogrodzie.

Odwiedź nasze media:

Siedlisko z drewna może być miejscem bytowania zaskakująco szerokiej gamy dzikich zwierząt ogrodowych. Czym jest siedlisko z drewna? Najprostszym rozwiązaniem są stosy kłód, stosy gałęzi, czy polan drewna.

Niektóre rodzaje chrząszczy będą wykorzystywać drewno do żerowania i rozmnażania się, podczas gdy stonogi i krocionogi mogą schronić się w ciemnych i wilgotnych warunkach, jakie zapewnia. W suchych stertach będzie roić się o pająków, chrząszczy i wielu innych owadów.

Wszystkie takie środowiska przyciągną z kolei drapieżniki takie jak jeże, żaby, myszy i ptaki.

Czytaj dalej, aby odkryć trzy proste sposoby tworzenia siedlisk z drewna dla dzikich zwierząt.

Stosy kłód

Tworzenie siedliska dla dzikich zwierząt z drewna w stosie kłód jest banalnie proste. Najpierw znajdź miejsce, w którym mało prawdopodobne jest, aby twój stos kłód został naruszony. Aby go stworzyć, należy częściowo zakopać kłody, ponieważ niektóre rodzaje chrząszczy żerują na rozkładającym się drewnie pod powierzchnią gleby. Upewnij się, że kłody poukładane są “losowo”. Są mniejsze i większe szczeliny i zakamarki dla owadów i ssaków, a niektóre szczeliny wypełnij suchymi liśćmi.

Stosy gałęzi – siedlisko z drewna

Stos gałęzi to idealne siedlisko z drewna dla dzikich zwierząt. Na zdjęciu gałęzie gotowe do zabrania do ustronnej części ogrodu.

Stos gałęzi, to idealne siedlisko z drewna dla dzikich zwierząt. Zacznij od wzniesienia czterech drewnianych słupków w prostokącie, a następnie wypełnij przestrzeń kawałkami drewna, takimi jak grubsze kłody i gałązki o różnych średnicach. Umieść duże kawałki, takie jak kłody, na dole, a następnie dodaj gałązki i ścinki na wierzchu.

Czytaj także: Jak wspierać dziką przyrodę w ogrodzie w marcu?

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenie z gałęzi wplecionych pomiędzy solidne słupki, to także świetny sposób na stworzenie siedliska z drewna. Zrobienie własnego płotu z gałęzi nie jest trudne. Zacznij od wbicia solidnych słupków w ziemię, a następnie wplataj między nie gałęzie. Gałęzie dla większej stabilności możesz zbić lub związać albo pozostawić je luźno, aby poruszały się naturalnie, gdy stopniowo będą się rozpadać. Aby płot mógł stopniowo rozpadać się i zapewnić jak najwięcej siedlisk dla dzikich zwierząt, nie należy go w żaden sposób konserwować.

Odwiedź nasze media:

Czytaj także:

Podobne wpisy