|

Napędy do bram przesuwnych – zadbaj o komfort i wygodę w swoim domu

Wybór bramy, która zwieńczy ogrodzenie domu, to często bardzo długi proces. W wielu sytuacjach to położenie naszej działki oraz bliskość ogrodzenia i domu sąsiadów decyduje o typie bramy, którą musimy wybrać. Gdy mamy wolną rękę, musimy zdecydować się na bramę wjazdową przesuwną lub bramę skrzydłową (jedno- lub dwuskrzydłową). 

Bramy wjazdowe przesuwne przesuwają się w bok, wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu sprawdzają się na przykład na działkach z krótkim podjazdem. Z kolei bramy skrzydłowe lepiej sprawdzą się na przykład przy wąskich wjazdach. 

Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem są bramy przesuwne. Jeśli dodatkowo wyposażymy taką bramę w napęd do bramy przesuwnej, codzienne otwieranie i zamykanie bramy przestanie być czynnością, którą będziesz sobie zaprzątał głowę. Każdy, kto posiada automatycznie otwieraną bramę, potwierdzi te słowa. Zwłaszcza zimą.

Napędy do bram przesuwnych

Napędy do bram przesuwnych działają w bardzo prosty sposób, a komfort, który nam zapewniają każdego dnia, jest wręcz niewspółmierny do prostoty tego rozwiązania. Mechanizm ten składa się z siłownika oraz elementów sterujących. Koło zębate w siłowniku obraca się i przesuwa bramę w trakcie zazębiania się z listwą, która umieszczona jest wzdłuż dolnej krawędzi bramy. 

Choć sama zasada działania jest prosta, to już sam wybór niezawodnego napędu do bramy, może być o wiele trudniejszym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, od wielu różnych producentów. Na co zwracać uwagę podczas zakupu napędu do bramy przesuwnej?

Na co zwracać uwagę wybierając napęd?

Wybierając napęd do bramy przesuwnej powinniśmy zwrócić uwagę na wiele elementów, z pozoru mało istotnych. Przede wszystkim powinniśmy przeanalizować w jakim stanie jest nasza brama. Niewykluczone, że przed montażem napędu, będzie musiała przejść małą konserwację. Ważny jest także wymiar, waga bramy, częstotliwość otwierania. A to zaledwie kilka ważnych spraw.

Nie bez znaczenia pozostają także kwestie techniczne. Aktualnie napędy do bram, na przykład w ofercie polskiego producenta https://www.elektrobim.pl, posiadają tak wiele funkcji, że przed zakupem powinniśmy odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: Jakie funkcje sterownika naprawdę będą mi potrzebne? Boisz się, że brama się nie otworzy, ponieważ akurat nie będzie prądu? Bez problemu znajdziesz rozwiązania, które pozwalają ręcznie otwierać bramę lub posiadają wbudowany akumulator, który działa w takich właśnie sytuacjach. 

Elektrobim na swojej stronie przygotował kompleksowy poradnik wyboru napędu do bramy od producenta. Warto go przeczytać, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości przed zakupem napędu.

Zadbaj o komfort, wygodę i wiele więcej

Napędy do bram to nie tylko kwestia komfortu. Choć wygoda jaką zapewniają jest ich najbardziej rozpowszechnioną zaletą. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że automatyczne napędy do bram to także większe bezpieczeństwo. W końcu nie musimy wysiadać w nocy z samochodu, aby dostać się na posesję. Mało tego, napędy do bram to świetne rozwiązanie dla osób starszych lub schorowanych, dla których codzienne otwieranie i zamykanie bramy jest czynnością szczególnie uciążliwą.

Podobne wpisy