Jak zaprosić motyle do ogrodu?
Lubisz motyle? Chcesz zaprosić je do ogrodu? Koniecznie posadź Budleje Davida! Zobacz jak “oblepiają” jedną z moich 🙂
Jak przechowywać kokony murarki? Zacznijmy od tego, kiedy należy je wyjąć z domków. Choć wszystkie murarki już dawno skończyły swój cykl i w rurkach są już kokony murarki od dawna, ja zbieram je dopiero późną jesienią, wczesną zimą. Czyli w listopadzie lub grudniu. Nic się nie stanie jeśli zbierzesz kokony murarki z domku w październiku…
Uprawa arbuza krok po kroku od wysiania nasion po zbiory to łatwy proces, z którym poradzi sobie każdy ogrodnik i działkowiec. Uprawa arbuza w gruncie w polskich warunkach udaje się doskonale. Ważne, aby wybierać odmiany na polski klimat. Oto jak wygląda uprawa arbuza krok po kroku: Wysiew nasion: Arbuzy najlepiej wysiewać wiosną, w okresie od…
Wilec inaczej powój pnący to jedna z roślin, która jako jedna z pierwszych zagościła w moim ogrodzie. Kwiaty tego pnącza podobały mi się od zawsze. Odkąd pamiętam podziwiałam wilce, gdy pięły się po płotach na okolicznych działkach. Nie mogło być więc inaczej, musiałam wysiać go w ogrodzie! Z moich doświadczeń wynika, że wilec jest niezawodny…
W ogrodzie praca jest zawsze, cały rok. Sprawdź, co warto zrobić w ogrodzie zimą – a może co trzeba zrobić, a na pewno się przyda. Co warto zrobić zimą w ogrodzie? Posprzątaj altankę i pomieszczenia gospodarcze Tak wiem, altanka powinna być czysta przez cały rok, ale po całym sezonie urzędowania w ogrodzie i altance, znajdzie…
Kilka lat temu, kiedy wręcz nałogowo oglądałam “Maję w ogrodzie”, w jednym z odcinków poruszono problem ćmy bukszpanowej. Właścicielka ogrodu walczyła z nią starając się uchronić swój bukszpanowy żywopłot. Właśnie wtedy po raz pierwszy usłyszałam o takim szkodniku, jeszcze kompletnie nie rozumiejąc jaki to problem. Jednak w ostatnim roku osobiście przekonałam się, że nie warto…
Uwielbiam podglądać owady. Pracują i w ogóle wszystko robią z takim zaangazowaniem. Dziś krótki urywek jak pałaszują dojrzałą śliwkę Ulenę.
One Comment